Domažlická nemocnice staví pro zdravotníky rodinné domy

11. 12. 2019

Jednu z nejatraktivnějších nabídek bydlení pro své zaměstnance mezi českými nemocnicemi bude mít už za necelý půlrok Domažlická nemocnice. V nové vilové čtvrti Na Bábě pro ni staví město devět rodinných domů. Od června v nich budou bydlet se svými rodinami lékaři, případně i nelékařští zdravotníci pocházející z jiné části republiky, kteří se rozhodnou pro kariéru na úpatí Českého lesa v Nemocnici ČR 2019.

Vilová čtvrť Na Bábě roste již několik let na stejnojmenném vrchu na západním okraji Domažlic, tedy jen kousek od místa kde od roku 2006 stojí i nová nemocnice. Stavební parcely včetně projektů nabízí radnice zpravidla soukromým investorům. Po dohodě s Plzeňským krajem a nemocnicí ale devět domů buduje od loňské zimy na své náklady. V červnu 2020 je po dokončení získá nemocnice do dlouhodobého pronájmu a nabídne k bydlení zdravotníkům.

„Zvenku jsou domy z velké části hotové. Práce se v současnosti přesunuly do vnitřních prostor. Dodavatel plní harmonogram. Dokončené a připravené pro nemocnici k převzetí a nastěhování prvních obyvatel budou v červnu,“ říká místostarosta Domažlic Stanislav Antoš s tím, že se jedná o dvoupodlažní domy s vlastním pozemkem, garáží i s možností parkování na parkovacích místech v ulici.

„Zní to z každého koutu země, z každé nemocnice, že v Čechách chybí lékařský i nelékařský personál a že situace se bude ještě zhoršovat. Chceme na to být připraveni, černým scénářům předcházet a plánujeme také rozšiřovat péči například v interních oborech. Proto kromě moderního pracovního prostředí v prakticky nové a přístrojově velmi dobře vybavené nemocnici nabízíme jako další benefit i mimořádné kvalitní bydlení,“ říká ředitel nemocnice Petr Hubáček.

Domažlická nemocnice nabízí péči v základních medicínských oborech – vnitřní lékařství, chirurgie, pediatrie, gynekologie včetně porodnictví a ARO-JIP. Doplňuje je rozsáhlá rehabilitace a oddělení následné péče. Komplement tvoří radiodiagnostické oddělení a klinické laboratoře a strukturu služeb doplňuje lékárna a dopravní zdravotnická služba.

K národní akreditaci SAK přidala letos Domažlická nemocnice i mezinárodní certifikaci ISO 9001:2015 a to od respektovaného německého auditora TÜV SÜD. Po roce opět získala titul Nemocnice ČR, konkrétně v kategorii bezpečnost a spokojenost ambulantních pacientů a díky druhému místu v hodnocení hospitalizovaných pacientů získala letos mezi nefakultními nemocnice i cenu Nemocnice pro život. Třetím místem byly oceněny webové stránky nemocnice.

Zařízení letos pořídilo novou zdravotnickou techniku a vybavení za téměř 50 milionů korun. Modernizoval se trakt chirurgických ambulancí a preventivními i edukačními akcemi se nemocnikce zapojuje do veřejného života města.

Aktivitu města chválí radní Plzeňského kraje pro oblast zdravotnictví Milena Stárková: „Kraj pomáhá svým nemocnicím finančně především s investicemi do budov, do vybavení. Pomoc domažlické radnice s bydlením snahu kraje vhodně doplňuje a z nemocnice dělá na české poměry velmi atraktivního zaměstnavatele," říká radní.

Rodinné domy rostou v Javorové ulici na opačné straně vrchu Na Bábě, než stojí nemocnice. Dojezdová vzdálenost k ní jsou čtyři minuty, podobně jako do centra města, které nabízí plnou občanskou vybavenost. V Domažlicích je kino, zimní stadion, čerstvě rekonstruovaný akvapark a kulturní centrum, samozřejmě supermarkety, restaurace i školy. „Kousek od vilové čtvrti zahájíme příští rok stavbu nové mateřské školy a podél příjezdové trasy máme připravený pozemek pro další obchodní řetězec, doplňuje místostarosta Stanislav Antoš. Domy pro nemocnici stojí ve slepé ulici, kde kromě rezidentů není žádný provoz. Na ulici hned navazuje zeleň - vycházkový okruh s dvěma vodními nádržemi. Za nimi je už jen pole nebo les.

Prakticky hned za městem se zvedají vrchy Českého lesa. Populární letní rekreační středisko Babylon je od města vzdáleno 10 minut a nejbližší lyžařská střediska na bavorské straně hranice 20 (Voithenberg) resp. 30 minut (Hoher Bogen). Cesta z Plzně se za poslední roky zkrátila na 50 minut.

Domažlická nemocnice hledá především internisty, lékaře na intenzivní péči a z nelékařských profesí všeobecné sestry. Aby byla ale dobře připravena na přirozenou fluktuaci, uvítá ráda i další zdravotníky a to jak erudované, tak i čerstvé absolventy nebo studenty hledající praxi.

„Zaměstnancům nabízíme moderně vybavená pracoviště, trvalou podporu vzdělávání, práci ve stabilizovaném týmu, velmi dobré mzdové ohodnocení, případně náborové příspěvky a řadu benefitů,“ doplňuje Petr Hubáček. A kromě nájemného bydlení v nových rodinných domech nabízí nemocnice i pomoc s hledáním vlastní nemovitosti od malometrážních bytů až po stavební parcely v lukrativních lokalitách, jakou je například obec Česká Kubice.

Další info zde