Domažlická porodnice nabízí ubytování partnera v rodinném pokoji

17. 8. 2018

Uvědomujeme si, že pro každou nastávající maminku je klid a pocit bezpečí během porodu to nejdůležitější. Proto Domažlická nemocnice nabízí maminkám na novorozeneckém oddělení novinku – rodinný pokoj.

Porod a období časně po porodu jsou chvíle, kdy je žena vystavena velkému stresu a cítí se zranitelně. Strach a úzkost pak negativně ovlivňují vnímání bolesti, způsobují vyšší svalové napětí a mohou ovlivnit i nástup laktace. Gynekologicko-porodnické oddělení Domažlické nemocnice proto připravilo pro maminky naprostou novinku, která je v Plzeňském kraji zatím ojedinělá. Jde o tzv. rodinný pokoj, který se od nadstandardního pokoje liší částečně ještě lepším vybavením, ale hlavně tím, že na pokoji může s rodičkou zůstat přes noc jakýkoliv rodinný příslušník.

Moc nás těší, že nyní nově, jako první porodnice v kraji, nabízíme rodinný pokoj, kde může být s maminkou a novorozeným miminkem i tatínek či jiný člen rodiny. Tuto naší službu využívají například i maminky, které již jedno starší dítě mají a díky našemu rodinnému pokoji mohou mít obě děti u sebe již v porodnici,“ vysvětluje vrchní sestra gynekologicko-porodnického oddělení Božena Volfová.

Rodinný pokoj zkrátka nabízí velmi přátelské prostředí, které dovolí rodině zůstat spolu během i po porodu. Pro tento pokoj neplatí návštěvní hodiny, funguje jako pokoj hotelového typu. Je komfortně vybaven manželským dvoulůžkem, LED televizí, mikrovlnnou troubou, rychlovarnou konvicí a samozřejmě vlastním sociálním zařízením. Cena na noc je jeden tisíc korun. Pro doprovod rodičky je také možnost objednat stravu.