Jako poděkování za důvěru dostanou rodičky v Domažlicích 1000 korun na nákup v lékárně

26. 8. 2022

NOVINKA

Každá rodička, které se narodí miminko v rodinné porodnici v Domažlicích, obdrží jako poděkování za důvěru poukázku v hodnotě 1000 korun na nákup v Lékárně Domažlické nemocnice, popřípadě v lékárně v Poběžovicích. Poukázku dostanou maminky  automaticky už při pobytu v porodnici. Využít ji mohou kdykoli do půl roku od vydání. Pořídit lze jakýkoli volně prodejný sortiment.

„Jsme si vědomi toho, že s narozením dítěte jsou spojené mnohé výdaje a rodiče mimo jiné pořizují častěji lékárenský sortiment. Chceme jim proto tímto drobným dárkem s pořízením potřebných přípravků pomoci a vyjádřit jim tak i poděkování za důvěru, kterou v naší rodinnou porodnici vložili," říká primář gynekologicko-porodnického oddělení MUDr. Dušan Kolařík s tím, že poukázku předá každé rodičce už během poporodní hospitalizace. Rodička ji může v nemocniční lékárně nebo v Poběžovicích využít kdykoli do šesti měsíců od narození miminka.

Lékárna Domažlická nemocnice nabízí kromě léčiv samozřejmě i sortiment vhodný pro čerstvé rodiče, jako jsou doplňky stravy pro kojící ženy, jednorázové pleny, masti na pokožku kojence a další přípravky jak pro kojence či batolata tak i pro maminky. „Vybrat si lze cokoli z volně prodejného sortimentu. Výběr je veliký a drtivá většina zboží je skladem. I kdyby ale nějaký konkrétní speciální přípravek nebyl, dokážeme jej rychle doobjednat,“ říká vedoucí lékárnice Lékárny Domažlické nemocnice PharmDr. Petra Radošická.

V domažlické porodnici se každý rok narodí zhruba 300 až 500 dětí. Porodnice nabízí velmi klidné prostředí, neboť je situována stranou mimo lůžkový trakt včetně gynekologického oddělení. Všechny pokoje mají výhled do parku a do přírody směrem k Českému lesu. Pokoje jsou dvojlůžkové. K dispozici jsou ale i nadstandardní pokoje, kde je žena vždy sama. A domažlická porodnice nabízí také takzvaný rodinný pokoj, kde s rodičkou a novorozencem může být ještě třetí osoba, například partner nebo sourozenec.

Gynekologicko-porodnické oddělení včetně porodnice má moderní a kvalitní přístrojové vybavení, ať už pro diagnostiku a běžná i speciální vyšetření během těhotenství nebo pro vedení samotného porodu, kdy rodička může využít i řadu úlevových metod a pomůcek. K dispozici jsou pak dva porodní boxy a sál pro případné operativní vedení porodu. „Upřednostňujeme ale fyziologické vedení porodů bez zbytečných zásahů. Respektujeme fakt, že porod je primárně proces zcela přirozený,“ říká primář.

Ženy mohou v domažlické porodnici rodit i bez předchozí registrace. „Nicméně vždy upřednostňujeme registrační návštěvu v porodnici – optimálně ve 37. až 38. týdnu gravidity, popřípadě i dříve, pokud existují jakékoli rizikové faktory. Předem tak můžeme připravit veškerou dokumentaci k porodu, ale také provést kompletní vyšetření těhotné ženy podle doporučení České gynekologické a porodnické společnosti,“ doplňuje Dušan Kolařík.

Těhotné ženy se mohou také v předstihu seznámit s prostředím porodnice a navázat komunikaci s lékařským personálem, s nímž mohou probrat své představy o porodu a na cokoli se zeptat. K tomuto účelu jsou vhodná také velmi oblíbená neformální setkání těhotných žen se zástupci porodnice – tato setkání se konají každý třetí čtvrtek v měsíci v odpoledních hodinách a vítáni jsou rovněž partneři budoucích rodiček.

PORODNICE

Gyn.-porodnické ODDĚLENÍ

Gynekologické AMBULANCE

NEFORMÁLNÍ SETKÁNÍ